MAZDA CX-60 – MY LIFE FULL OF CARS (004)

MAZDA CX-60 – MY LIFE FULL OF CARS (004)

Mazda vždy jela proti proudu, nová hybridní CX-60 s motorem uloženým podélně vpředu je toho dalším důkazem. A nemusí to být inovativní řadový šestiválec, který kupodivu není tou nejvýkonnější alternativou. My jsme vyzkoušeli čtyřválec 2,5 litru, ovšem v provedení Plug-In Hybrid...

Jde o první vůz Mazda na nové platformě Skyactiv Multi-Soultion Scalable Architecture s podélným uspořádáním poháněcí soustavy a primárním pohonem nikoli předních, ale zadních kol! Zároveň je i prvním v provedení Plug-In Hybrid. Novinka byla představena 8. března 2022 jako první součást modelové ofenzívy Mazda Large Product Group, jež bude zahrnovat i další neobvyklé typy, a ve třech modelech je v nabídce pro český trh.

Hirošimská automobilka sice také podlehla módě SUV, když rozšířila portfolio o několik dalších typů mířících do vyšších tříd, pro něž nyní vyvinula také zcela nové řadové šestiválce. Cestu vzhůru zahájila Mazda CX-5 (KE), která nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, nyní vyráběná ve druhé generaci (KF), a pokud nepočítáme specifické modely CX-8 pro japonský a CX-9 pro americký trh, pak je dalším přírůstkem nová CX-60 (KH), která na rozdíl od CX-5 dostala vpředu podélně uložený motor se základním pohonem zadních kol, k němuž se v případě potřeby připojuje pohon kol předních. Novinku s kombinovaným výkonem 241 kW (327 k) jsme prověřili na českých silnicích a podrobnosti najdete v příštím čísle TH Auto 5/2023. Zatím předkrm v podobě fotografií.

TOM HYAN

Foto Tom Hyan a TH Motormedia


Fotogalerie k článku

MAZDA CX-60
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více