MAZDA CX-60 – MY LIFE FULL OF CARS (004)

MAZDA CX-60 – MY LIFE FULL OF CARS (004)

Mazda vždy jela proti proudu, nová hybridní CX-60 s motorem uloženým podélně vpředu je toho dalším důkazem. A nemusí to být inovativní řadový šestiválec, který kupodivu není tou nejvýkonnější alternativou. My jsme vyzkoušeli čtyřválec 2,5 litru, ovšem v provedení Plug-In Hybrid...

Jde o první vůz Mazda na nové platformě Skyactiv Multi-Soultion Scalable Architecture s podélným uspořádáním poháněcí soustavy a primárním pohonem nikoli předních, ale zadních kol! Zároveň je i prvním v provedení Plug-In Hybrid. Novinka byla představena 8. března 2022 jako první součást modelové ofenzívy Mazda Large Product Group, jež bude zahrnovat i další neobvyklé typy, a ve třech modelech je v nabídce pro český trh.

Hirošimská automobilka sice také podlehla módě SUV, když rozšířila portfolio o několik dalších typů mířících do vyšších tříd, pro něž nyní vyvinula také zcela nové řadové šestiválce. Cestu vzhůru zahájila Mazda CX-5 (KE), která nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, nyní vyráběná ve druhé generaci (KF), a pokud nepočítáme specifické modely CX-8 pro japonský a CX-9 pro americký trh, pak je dalším přírůstkem nová CX-60 (KH), která na rozdíl od CX-5 dostala vpředu podélně uložený motor se základním pohonem zadních kol, k němuž se v případě potřeby připojuje pohon kol předních. Novinku s kombinovaným výkonem 241 kW (327 k) jsme prověřili na českých silnicích a podrobnosti najdete v příštím čísle TH Auto 5/2023. Zatím předkrm v podobě fotografií.

TOM HYAN

Foto Tom Hyan a TH Motormedia


Fotogalerie k článku

MAZDA CX-60
Nejnovější články

TH AUTO číslo 6 právě vyšlo!

Šesté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 5 právě vyšlo!

Páté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více