FORMULE 1 a další závodníci (16)

FORMULE 1 a další závodníci (16)

Tomáš Enge ve formuli 3000 (1998)

Šestnáctá sada autogramů je poněkud specifická, z archivu jsme vytáhli novoročenky z doby, kdy si lidé ještě posílali písemná a obrázková přání na papíře! Dnes jsou to docela zajímavé dokumenty, některé podepsané od těch, na něž už jen vzpomínáme. Samozřejmě, i vztah k formuli 1 najdete, ale jen u naprosté menšiny...

Osmadvacet příspěvků je věnováno především domácím závodníkům, mezi nimiž jsou také emigranti (Tom Šedivý, Miroslav Lochman), ale i jediný český jezdec formule 1 (Tomáš Enge); závodník a designer, jenž nakreslil mnoho monopostů F1 (Václav Král); strůjce účasti našich závodníků ve F1, Indy Cars, Champ Cars, 24 h Le Mans, WRC i jinde (Antonín Charouz), hvězdy závodů cestovních vozů (Zdeněk Vojtěch, Břetislav Enge, Josef Venc, Josef Kopecký, Robert Šenkýř a další), mistr autokrosu (Bohumil Křesťan), hrdinové mezinárodních rallye (Jan Kopecký, Jan Trajbold) a další legendy českého a československého autosportu.

Zvláštní zmínku pak zaslouží Eliška Junková, nejen nejlepší československá závodnice, ale i jedna z nejlepších v celé historii motoristického sportu. Vzpomínku na tuto úžasnou dámu evokují novoročenky odborného měsíčníku Automobil, který po celých 33 let vedl Milan Jozíf, mezinárodně uznávaný motoristický novinář a první zástupce České republiky (a Československa) v evropské porotě Car of The Year (1991-2000).

Chcete se dozvědět více o historii slavných i zapomenutých závodníků? Čtěte internetový časopis TH Auto, který najdete na těchto stránkách! Dějiny závodů a především formule 1 jsou naším koníčkem! V každém čísle přinášíme dosud nezveřejněné materiály.

TOM HYAN

Foto autor a z archivu TH Motormedia


Fotogalerie k článku

F1 a další závodníci (16)
Nejnovější články

TH AUTO číslo 6 právě vyšlo!

Šesté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 5 právě vyšlo!

Páté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více