FORMULE 1 a další závodníci (16)

FORMULE 1 a další závodníci (16)

Tomáš Enge ve formuli 3000 (1998)

Šestnáctá sada autogramů je poněkud specifická, z archivu jsme vytáhli novoročenky z doby, kdy si lidé ještě posílali písemná a obrázková přání na papíře! Dnes jsou to docela zajímavé dokumenty, některé podepsané od těch, na něž už jen vzpomínáme. Samozřejmě, i vztah k formuli 1 najdete, ale jen u naprosté menšiny...

Osmadvacet příspěvků je věnováno především domácím závodníkům, mezi nimiž jsou také emigranti (Tom Šedivý, Miroslav Lochman), ale i jediný český jezdec formule 1 (Tomáš Enge); závodník a designer, jenž nakreslil mnoho monopostů F1 (Václav Král); strůjce účasti našich závodníků ve F1, Indy Cars, Champ Cars, 24 h Le Mans, WRC i jinde (Antonín Charouz), hvězdy závodů cestovních vozů (Zdeněk Vojtěch, Břetislav Enge, Josef Venc, Josef Kopecký, Robert Šenkýř a další), mistr autokrosu (Bohumil Křesťan), hrdinové mezinárodních rallye (Jan Kopecký, Jan Trajbold) a další legendy českého a československého autosportu.

Zvláštní zmínku pak zaslouží Eliška Junková, nejen nejlepší československá závodnice, ale i jedna z nejlepších v celé historii motoristického sportu. Vzpomínku na tuto úžasnou dámu evokují novoročenky odborného měsíčníku Automobil, který po celých 33 let vedl Milan Jozíf, mezinárodně uznávaný motoristický novinář a první zástupce České republiky (a Československa) v evropské porotě Car of The Year (1991-2000).

Chcete se dozvědět více o historii slavných i zapomenutých závodníků? Čtěte internetový časopis TH Auto, který najdete na těchto stránkách! Dějiny závodů a především formule 1 jsou naším koníčkem! V každém čísle přinášíme dosud nezveřejněné materiály.

TOM HYAN

Foto autor a z archivu TH Motormedia


Fotogalerie k článku

F1 a další závodníci (16)
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více