THE BRUMOS COLLECTION – ÚŽASNÁ PODÍVANÁ

THE BRUMOS COLLECTION – ÚŽASNÁ PODÍVANÁ

Porsche 911 S (1970)

Ve světle dnešních zákazů vycházení a uzavření hranic naše letošní návštěva unikátní sbírky The Brumos Collection ve floridském Jacksonville se už jeví jako něco neskutečného. Něco, na co budeme ještě dlouho vzpomínat. Doplňujeme několik dalších fotografií, na něž se v původním článku nedostalo...

Sbírka Brumos existuje dlouho, tvoří ji především závodní vozy amerického týmu Brumos Porsche, ale také jiné perfektně renovované klasické a závodní automobily, jež byly dosud uloženy u dealera Porsche ve floridském Jacksonville a viděli je pouze vyvolení. Dan Davis, bývalý majitel dealerství v letech 1990-2015 (nejen Brumos Motorcars, ale i Brumos Racing), nyní na odpočinku, však neváhal a pro svou kolekci vzácných automobilů postavil nové muzeum, přičemž si původní jméno Brumos ponechal. Dne 23. ledna 2020 je zpřístupnili veřejnosti a za pouhé tři týdny jsme tam byli pravděpodobně prvními návštěvníky z České republiky!

Fotografie napoví více, muzeum ve dvou halách je rozděleno na klasické vozy a automobily Porsche, s nimž jezdci týmu Brumos Racing dobývali obrovské úspěchy, zejména Peter Gregg a Hurley Haywood, jenž se také zúčastnil slavnostního otevření počátkem roku. Překvapí jak kvalita prostředí, v němž jsou exponáty, tak jejich stav po perfektních renovacích. Značky Miller, Duesenberg, Bugatti, Peugeot, Cord, Novi, Watson a další se v muzeu střídají, podle toho, jak jsou vozy prezentovány na různých akcích, či vytahovány z depozitářů. Muzeum na San Pablo Road v Jacksonville je nyní zavřeno, a proto nabízíme alespoň další snímky. Obsáhlejší článek o muzeu najdete v internetovém časopise TH Auto č.3/2020, který si můžete rozkliknout vpravo nahoře na těchto stránkách.

TOM HYAN a HELENA HYANOVÁ, Jacksonville (FL), USA

Foto Tom Hyan a Helena Hyanová


Fotogalerie k článku

The Brumos Collection
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více