ŠKODA SCALA – PREMIÉRA V TEL AVIVU

ŠKODA SCALA – PREMIÉRA V TEL AVIVU

Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto, jako první uvádí Scalu na tiskové konferenci v Terminalu Petah Tikva

Za světovou premiérou nové modelové řady mladoboleslavské automobilky jsme odletěli až do Tel Avivu. Volba nového jména Škoda Scala podtrhuje velké změny proti předchůdci se jménem Rapid, resp. Rapid Spaceback...

Nová Scala, uvedená ve světové premiéře v Terminalu Petah Tikva nedaleko Tel Avivu, jako první automobil značky Škoda přechází na vyspělou modulární platformu MQB A0, známou z koncernových sourozenců VW Polo, Seat Ibiza a Audi A1 nejnovějších generací! Nabídka motorů zahrnuje stále rozšířenější tříválce, ale čtyřválce nechybějí, na rozdíl od konkurence jsou zážehové motory 1.5 TSI čtyřválcové (např. u Forda, BMW a Volva mají 1.5 jen tříválcové). Škoda Auto zdůrazňuje u Scaly bohatou paletu pohonných jednotek, největší objem zavazadlového prostoru v příslušné třídě, zcela nový infotainment s posílenou konektivitou a inovativními mobilními službami on line, rozšířenou nabídku asistenčních systémů (zpravidla známých jen z vozů vyšších tříd) a již tradiční soubor prvků Simply Clever pro snazší cestování a využívání vozu. Můžete mít také systém volby jízdních režimů a nastavitelnou tuhost odpružení.

V nabídce pro Scalu jsou litrový tříválec 1.0 TSI s přeplňováním turbodmychadlem a elektronickým přímým vstřikováním benzinu, dodávaný ve dvou výkonových verzích 70 a 85 kW (tedy 95 a 115 k), přičemž v průběhu příštího roku přibude ekologický 1.0 G-TEC 66 kW (90 k), spalující stlačený zemní plyn (CNG). Pokud by se někomu tyto výkony zdály malé, lze volit inovativní pohonnou jednotku 1.5 TSI 110 kW (150 k)! Vznětový čtyřválec 1.6 TDI 85 kW (115 k) je pátou alternativou. Motory pohánějí přední kola, s provedením 4x4 se nepočítá. Převodovky jsou manuální šestistupňové, pouze v nejslabší verzi pětistupňová; samočinnou alternativou je dvouspojková DSG 7. Nový designový jazyk vozu vychází ze studie Škoda Vision RS, předvedené na Pařížském autosalonu 2018.

Kompletní technické údaje nebyly při uvedení vozu ještě k dispozici. Všechno, co jsme se dozvěděli, najdete v internetovém měsíčníku TH Auto 1/2019, který vychází počátkem ledna na těchto stránkách.

TOM HYAN, Tel Aviv/Petah Tikva (IL)

Foto Tom Hyan


Fotogalerie k článku

SKODA Scala Tel Aviv
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více