ROLLS-ROYCE V ČESKÉ REPUBLICE!

ROLLS-ROYCE V ČESKÉ REPUBLICE!

01.jpg

Nejlepší automobil světa přijíždí k nám, právě byl v Pařížské ulici v Praze slavnostně otevřen showroom Rolls-Royce Motor Cars Prague...

Showroom Rolls-Royce je na začátku luxusní nákupní zóny v Pařížské ulici číslo 30, tedy na jedné z nejprestižnějších adres v České republice. Rolls-Royce Motor Cars Prague je 132. dealerem prestižní britské značky s historií dlouhou 112 let, která dnes působí na padesáti trzích. Samozřejmě, automobily Rolls-Royce na našich silnicích už dlouho jezdí, ale tentokrát jde o opravdu oficiální vstup na český trh s podporou mateřské automobilky.

Karel Kadlec, vlastník společnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague a Car Tec Group (dealer BMW), získal zastoupení za přispění své manželky Evy, která se s ním přes zajímavé cestovní peripetie účastnila mnoha jednání ve Velké Británii. Uvedení vozů Rolls-Royce na český trh se formálně uskutečnilo už loni 10. září za přítomnosti Jamese Crichtona, ředitele Rolls-Royce Motor Cars pro Evropu. Nyní následuje otevření showroomu za přítomnosti Fintana Knighta, obchodního a marketingového ředitele prestižní britské automobilky, který zdůraznil výjimečný charakter spolupráce, jaká začala s rodinnou firmou Kadlecových, kteří již mají bohaté zkušenosti s prodejem luxusních automobilů jako dealeři BMW v Praze a Ostravě.

Fintan Knight, rovněž člen představenstva Rolls-Royce Motor Cars, nám v exkluzivním interview poskytl zajímavé informace, z nichž vyjímáme:

Rolls-Royce nikdy nebude prodávat desetitisíce vozů ročně, a to ani po uvedení zcela nového typu High Bodied Rolls-Royce, jenž se objeví ještě před koncem desetiletí. Chceme zachovat exkluzivitu, ostatně továrna v Goodwoodu se vzhledem k pečlivému začlenění do krajiny nemůže více zvětšovat, nová celohliníková architektura budoucích typů však umožní větší flexibilitu skladby jednotlivých modelů podle zájmu zákazníků...

Ve svém projevu začal Fintan Knight představením zakladatelů společnosti Charlese Rollse a Henryho Royce, kteří se poprvé setkali v květnu 1904, a zdůraznil Royceho krédo Vezměte to nejlepší co existuje a udělejte to ještě lepší; pokud to neexistuje, pak to vytvořte... Tak totiž vznikl automobil, záhy označený za The Best Car in the World, tedy nejlepší na světě. Fintan Knight zdůraznil význam typu Phantom, nejdéle vyráběné modelové řady na světě (přes devadesát let!), jejíž sedmá generace je zcela vyprodána až do konce roku, kdy vyjedou z továrny v Goodwoodu poslední vozy. Nový Phantom, osmý v řadě na základě vyvíjené hliníkové architektury, můžeme očekávat v roce 2018.

V příštím roce bude produkce soustředěna na luxusní kabriolet Dawn, v české premiéře představený dnes v pražském showroomu, a na vozy Ghost a Wraith, zejména pak v novém provedení Black Badge, dynamičtěji laděných verzích s dvanáctiválcem 6.6 Litre V12 o zvýšeném výkonu, s osmistupňovou samočinnou převodovkou a upravenou charakteristikou odpružení i odezvy řízení, nemluvě o skutečně exkluzivním interiéru v rámci rozšířených Bespoke Operations (individuální úpravy podle přání klientů).

Loňský rok byl druhý nejúspěšnější v naší novodobé historii, započaté Phantomem v roce 2003, prodali jsme 3785 automobilů, většinu v exkluzivní specifikaci Bespoke, sdělil nám Fintan Knight, a dodal: Věříme v nové trhy, každý zákazník je pro nás důležitý, a věříme v úspěch v České republice, s jejíž kulturou jsem se osobně seznámil už při soukromé letní návštěvě... Více o automobilech Rolls-Royce přineseme v elektronické formě časopisu TH Auto, jehož první vydání najdete na těchto stránkách už v květnu.

TOM HYAN (z pražské prezentace Rolls-Royce)

Foto Tom Hyan (1 – 14) a Rolls-Royce Motor Cars (15 – 20)

 


Fotogalerie k článku

ROLLS-ROYCE V PRAZE
Nejnovější články

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 3 právě vyšlo!

Třetí číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 2 právě vyšlo!

Druhé číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více