OŽIVENÍ V RALLYE – ŠTAJF DO NEJVYŠŠÍ TŘÍDY!

OŽIVENÍ V RALLYE – ŠTAJF DO NEJVYŠŠÍ TŘÍDY!

Slavnostní představení vozu Škoda Fabia R5 posádky Vojtěch Štajf – František Rajnoha v autosalonu Klokočka

Škoda Fabia R5 bude novým sportovním náčiním Vojtěcha Štajfa v domácím šampionátu; za volantem Subaru ho nahradí Václav Kopáček z Blovic...

Příznivci automobilových soutěží se mohou těšit na zajímavou změnu a Vojta Štajf (42) na novou výzvu, stejně jako Vašek Kopáček (28), který ho nahradí v Subaru Czech Duck Racing Teamu. Pro oba jezdce je to skutečně značný postup i nová motivace, oba se výrazně posunou vpřed, byť každý v jiné rovině. Posádka Vojtěch Štajf - František Rajnoha vyjede v dealerském týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team s novým vozem Fabia R5 výrobního čísla 44 do soutěží mezinárodního mistrovství České republiky 2016 s šancí na absolutní vítězství.

Nový tým vznikl díky pochopení Jana Klokočky, dlouholetého dealera vozů Volkswagen Group (i jiných) a rovněž bývalého závodníka (automobilové soutěže i okruhový Octavia Cup), ale především Karla Janečka, specialisty na matematiku a algoritmy, úspěšného podnikatele a milovníka automobilů (mj. jezdí v Subaru WRX STI a Ferrari 458 Spider). Ten když viděl Vojtovy loňské sportovní úspěchy (vicemistr ERC-2), tak ho neváhal podpořit a stal se dalším významným mecenášem českého automobilového sportu.

Štajfova soutěžní kariéra začala před 21 lety na sedadle spolujezdce Jana Trajbolda mladšího, ale rozhodnutí padlo už ve dvanácti letech, kdy ho na Rally Sigma Olomouc svezl na zadním sedadle právě jistý Jan Klokočka! Kostky byly vrženy, v roce 1998 přesedl Vojtěch sám za volant, nenápadně se prosazoval, až v roce 2005 překvapil absolutním vítězstvím Rally Bohemia! V roce 2006 byl absolutním vicemistrem ČR, dlouhá léta hájil barvy Subaru, okusil Dakar v kabině kamionu a spoustu soutěží včetně Rallye Monte Carlo, dvou let v evropském šampionátu a dvojnásobné účasti v mexické La Carrera Panamericana (poslední léta na Subaru, ovšem). Z téměř 180 startů bylo 104 na Subaru, z toho 68 v rámci dvoudenního českého šampionátu, kde tradičně patřil k nejrychlejším.

Ve spolupráci s Petrem Kačírkem (Duck Racing), známým okruhovým jezdcem od Fiesta Cupu po silné BMW M3 (se Štajfem se zúčastnili mexické Carrery, jeden na Subaru, druhý na BMW), se rozhodl přenechat místo jezdce Subaru Czech Teamu plzeňskému Václavu Kopáčkovi, který sbíral zkušenosti mj. jako jeden z jeho mechaniků loni v Evropě i Mexiku, jezdí od sezony 2006 a byl druhý ve třídě produkčních vozů M ČR 2015. Posádka Václav Kopáček - Barbora Rendlová tedy letos nově vyjede s podporou dovozce Subaru ČR a vozem Subaru Impreza WRX STI.

 

TOM HYAN (z pražských prezentací týmů)

FOTOGALERIE K ČLÁNKU

Foto Tom Hyan

 


Fotogalerie k článku

09 SPORT RALLYE ŠTAJF Fabia R5
Nejnovější články

TH AUTO číslo 9 právě vyšlo!

Deváté číslo osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 8 právě vyšlo!

Osmé číslo osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 7 právě vyšlo!

Sedmé číslo osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více