MEZI PAVILONY – BRNO REVIVAL 2019

MEZI PAVILONY – BRNO REVIVAL 2019

Jedeme! S Karlem Kupkou, ředitelem Revivalu, ve francouzském voze Sénéchal SS z roku 1924

V letošním roce se u nás konala řada zajímavých veteránských akcí. Potřetí jsme se vypravili na Brno Revival, Festival rychlosti mezi pavilony, který se však opět konal ve stejný den jako mezinárodní závody v Mostě. Pro rok 2020 pořadatelé své podniky posunuli o týden, bohužel oba stejným směrem! Takže nás opět čeká maraton mezi Brnem a Mostem...

Brněnský Revival vždy přináší něco nového, jezdci startují v několika automobilových a motocyklových kategoriích. Přicházejí i legendy motoristického sportu, a tak se letos znovu představili Peter Baláž, Otto Buchberger, Miroslav Krejsa, Josef Michl, Hanuš a Václav Límové, Jan Schwarz, Rudolf Böhm, Karel Mencl a další; bohužel už nedorazil nedávno zesnulý Bohumil Staša.

Premiéru letos slavil závodní speciál Zbrojovka Brno Z-18 Sport z roku 1927, renovovaný Karlem Jarošem; v první kategorii A jsme viděli další nejstarší vozy Bugatti, Salmson, Sénéchal, MG, Alfa Romeo, Aero a MG; kategorie B patřila sportovním typům padesátých let (Aero Minor Sport, Škoda 1100 Sport, Tatra 605 a Škoda 1100 OHC Spider), přehlídku vozů formule 3 a Junior přinesla kategorie C, další formule od F-Škoda po F-Mondial obsáhly kategorie D a E. Nechyběly zajímavé cestovní vozy (např. Saab 96, Volvo 121 Amazon, NSU Prinz 1000, Tatra 603 B5, MTX 160 RS). Jako vždy byla bohatá účast jezdců na motocyklech.

Přikládáme několik fotografií, více informací naleznete v našem internetovém měsíčníku TH Auto (například o Tatře 605 v TH Auto č.11/2019), který vychází na těchto stránkách. Připravujeme také portréty značek Rudge a Sénéchal!

TOM HYAN a HELENA HYANOVÁ, Brno (CZ)

Foto Tom Hyan a Helena Hyanová


Fotogalerie k článku

MEZI PAVILONY – BRNO REVIVAL 2019
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více