MERCEDES-BENZ OPEN AIR 2016

MERCEDES-BENZ OPEN AIR 2016

Legendární Mercedes-Benz třídy SL prošel pro letošní rok modernizací, na snímku je základní typ SL 400 (motor 3.0 V6/270 kW/367 k)

Mercedes-Benz rozjel velkou předváděcí akci, zaměřenou na otevřené vozy, terénní SUV a novou sérii hybridů s externím dobíjením (PHEV), uspořádanou v Bělé pod Bezdězem a příští týden pro moravsko-slezské klienty na polygonu Tatra v Kopřivnici...

Výrobní program Mercedes-Benz je neobyčejně rozsáhlý, a to hovoříme jen o osobních automobilech! Ve své sbírce mám prospekt Mercedes-Benz Personenwagen (osobní vozy) z roku 1964, který představuje tehdejší výrobní program. V základu jde o tři typové řady, sedany v levnějších verzích 190/190 D a dražších 220/300 (S, SE) včetně dvoudveřových variant kupé a kabriolet (jen pro 220/300 SE); sportovní roadster 230 SL a luxusní limuzínu Der Grosse Mercedes řady 600 (ve dvou délkách). Toť vše, budu-li počítat všechny modely, dostanu se k číslu čtrnáct...

A dnes? Česky psaný katalog má 78 stránek, přičemž na jednu typovou řadu vychází jen dvoustránka, na úvodní dvoustraně je paleta 27 typových řad (a to vlastně ještě nejnovější GLC Coupé chybí!), vzadu pak je dvanáct stran stručného přehledu nabízených modelů (každý s desítkou základních údajů). Počet modelů jsem si ani netroufnul sčítat, abych se nespletl. Je tedy jasné, že práce se zákazníky je nyní mnohem těžší, protože většina vůbec neví, jaké možnosti se nabízejí. Na polygonu Motorland Bělá byla připravena terénní trať pro vybrané typy SUV (a samozřejmě legendu G-Klasse), do okolí se vyjíždělo s kabriolety, roadstery a hybridními vozy (nové PHEV), ale také s novinkou Smart Cabrio.

Rozsah akce dokumentuje výběr z našich snímků, o konkrétních vozech Mercedes-Benz průběžně informujeme v internetovém časopise TH Auto, který rozkliknete vpravo na tomto webu. Ostatně o nové třídě SLC, faceliftu třetí generace, se dočtete v TH Auto číslo 3/2016, o unikátní G-Klasse G500 se zvýšeným podvozkem a rozšířeným rozchodem (tedy G500 4x4 na druhou) v čísle 2 a pro příští číslo 4 (vyjde počátkem srpna) připravujeme článek o luxusním voze Mercedes-Benz S 500 Cabriolet!

TOM HYAN, Bělá pod Bezdězem (CZ)

Foto Tom Hyan


Fotogalerie k článku

MERCEDES-BENZ OPEN AIR 2016
Nejnovější články

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 3 právě vyšlo!

Třetí číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 2 právě vyšlo!

Druhé číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více