JON MIRACHI – RACERS EDGE MOTORSPORTS

JON MIRACHI – RACERS EDGE MOTORSPORTS

Setkání Jona Mirachiho (vpravo) a Toma Hyana v sídle týmu ve floridském DeLandu

Jon Mirachi se pohybuje na závodech celý život. Před 30 lety založil svůj tým Racers Edge Motorsports a postupně od volantu přešel za boxovou zídku. Jeho tým loni vyhrál mistrovství ProAm GT World Challenge America s vozem Acura (Honda) NSX GT3 Evo a letos opět patří k favoritům. Navštívili jsme Jona v DeLandu na Floridě a nahlédli do jeho království...

O závodním týmu Racers Edge Motorsports jsem se poprvé dozvěděl před čtrnácti lety při zájezdu na Velkou cenu Kanady F1 do Montrealu, kde Matt Varsha patřil k favoritům formule Star Mazda (s rotačními motory Renesis) a v sobotním závodě vyjel týmu druhé místo! Tehdy jsem zdaleka netušil, že šéfem a zakladatelem týmu je jistý Jon Mirachi, s nímž jsem se letos poprvé setkal v DeLandu nedaleko Daytony na Floridě, kde se nyní soustřeďuje na přípravu závodních automobilů Gran Turismo. V únoru měl ještě v neděli volno, závodní sezona byla teprve za dveřmi, a tak jsme si domluvili schůzku v sídle jeho týmu. Přijel přesně o minutu dříve než my, vystoupil ze své červené Mazdy RX-7 a otevřel dveře do haly. Bylo v ní pět závodních vozů GT, připravovaných na sezonu 2020. Dvě Acury (Hondy) NSX GT3 Evo, dva bulharské supersporty Sin R1 GT4 a ještě Ford Mustang. Byli jsme překvapeni, v jakých skromných podmínkách připravuje jeden z nejlepších amerických týmů GT svoje závodní automobily!

„Mnoho let jsme se věnovali formuli Mazda, původní s trubkovými rámy a pak nové s kompozitovými vozy," uvedl Jon a pokračoval, „chtěli jsme zkusit něco nového, a tak od roku 2007 děláme sportovní vozy!" Ve formuli Mazda patřil Racers Edge Motorsports do absolutní špičky, v letech 2002 a 2003 dobyli mistrovské tituly Guy Cosmo a Luis Schiavo.

„V roce 2016 se nám zalíbila třída GT4, navázali jsme spolupráci s bulharským konstruktérem Rosenem Daskalovem, jehož vozy Sin R1 jsme dovedli v USA k vítězství. Ve třech sezonách jsme vyhráli desetkrát a jedenadvacetkrát byli naši na pódiu," ukázal Jon Mirachi na dva Siny R1 GT4, čekající v hale na zájemce z řad soukromých jezdců, „ale nyní máme skvělou spolupráci s Acura Motorsports a Honda Performance Development, připravujeme tovární vozy NSX GT3 Evo pro americkou ProAm GT World Challenge a hned v první sezoně jsme dobyli mistrovský titul!"

Chcete se dozvědět více? Celý článek už brzy najdete v našem internetovém magazínu TH Auto č. 3/2020, který vyjde na tomto webu (rozklik obálky vpravo). Bohužel se vydání opozdilo, protože jsme čekali na Ženevský autosalon, který však organizátoři zrušili.

TOM HYAN a HELENA HYANOVÁ, DeLand (FL), USA

Foto autoři, Jan Spisar Jr. a Racers Edge Motorsports


Fotogalerie k článku

Mirachi – Racers Edge Motorsports
Nejnovější články

TH AUTO číslo 6 právě vyšlo!

Šesté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 5 právě vyšlo!

Páté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více