JON MIRACHI – RACERS EDGE MOTORSPORTS

JON MIRACHI – RACERS EDGE MOTORSPORTS

Setkání Jona Mirachiho (vpravo) a Toma Hyana v sídle týmu ve floridském DeLandu

Jon Mirachi se pohybuje na závodech celý život. Před 30 lety založil svůj tým Racers Edge Motorsports a postupně od volantu přešel za boxovou zídku. Jeho tým loni vyhrál mistrovství ProAm GT World Challenge America s vozem Acura (Honda) NSX GT3 Evo a letos opět patří k favoritům. Navštívili jsme Jona v DeLandu na Floridě a nahlédli do jeho království...

O závodním týmu Racers Edge Motorsports jsem se poprvé dozvěděl před čtrnácti lety při zájezdu na Velkou cenu Kanady F1 do Montrealu, kde Matt Varsha patřil k favoritům formule Star Mazda (s rotačními motory Renesis) a v sobotním závodě vyjel týmu druhé místo! Tehdy jsem zdaleka netušil, že šéfem a zakladatelem týmu je jistý Jon Mirachi, s nímž jsem se letos poprvé setkal v DeLandu nedaleko Daytony na Floridě, kde se nyní soustřeďuje na přípravu závodních automobilů Gran Turismo. V únoru měl ještě v neděli volno, závodní sezona byla teprve za dveřmi, a tak jsme si domluvili schůzku v sídle jeho týmu. Přijel přesně o minutu dříve než my, vystoupil ze své červené Mazdy RX-7 a otevřel dveře do haly. Bylo v ní pět závodních vozů GT, připravovaných na sezonu 2020. Dvě Acury (Hondy) NSX GT3 Evo, dva bulharské supersporty Sin R1 GT4 a ještě Ford Mustang. Byli jsme překvapeni, v jakých skromných podmínkách připravuje jeden z nejlepších amerických týmů GT svoje závodní automobily!

„Mnoho let jsme se věnovali formuli Mazda, původní s trubkovými rámy a pak nové s kompozitovými vozy," uvedl Jon a pokračoval, „chtěli jsme zkusit něco nového, a tak od roku 2007 děláme sportovní vozy!" Ve formuli Mazda patřil Racers Edge Motorsports do absolutní špičky, v letech 2002 a 2003 dobyli mistrovské tituly Guy Cosmo a Luis Schiavo.

„V roce 2016 se nám zalíbila třída GT4, navázali jsme spolupráci s bulharským konstruktérem Rosenem Daskalovem, jehož vozy Sin R1 jsme dovedli v USA k vítězství. Ve třech sezonách jsme vyhráli desetkrát a jedenadvacetkrát byli naši na pódiu," ukázal Jon Mirachi na dva Siny R1 GT4, čekající v hale na zájemce z řad soukromých jezdců, „ale nyní máme skvělou spolupráci s Acura Motorsports a Honda Performance Development, připravujeme tovární vozy NSX GT3 Evo pro americkou ProAm GT World Challenge a hned v první sezoně jsme dobyli mistrovský titul!"

Chcete se dozvědět více? Celý článek už brzy najdete v našem internetovém magazínu TH Auto č. 3/2020, který vyjde na tomto webu (rozklik obálky vpravo). Bohužel se vydání opozdilo, protože jsme čekali na Ženevský autosalon, který však organizátoři zrušili.

TOM HYAN a HELENA HYANOVÁ, DeLand (FL), USA

Foto autoři, Jan Spisar Jr. a Racers Edge Motorsports


Fotogalerie k článku

Mirachi – Racers Edge Motorsports
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo sedmého ročníkuTH Auto 2022 (a 80. celkově!) právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo sedmého ročníkuTH Auto 2022(a 79. celkově!) právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo sedmého ročníku TH Auto 2022(a 78. celkově!) právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání... čti více