FORMULE 1 a další závodníci (10)

FORMULE 1 a další závodníci (10)

Jackie Stewart (1971)

Desátá sada osmadvaceti fotografií slavných závodníků je většinou s originálními podpisy, ale jsou tam i fotografické vzpomínky na další slavné jezdce (např. Ron Flockhart), či narychlo ulovené podpisy od těch, které jsem potkal až na závodech. Velmi mě potěšil zejména Juan-Manuel Fangio při setkání na Velké ceně Španělska 1991 v Barceloně, či Jacques Laffite na MS 1987 cestovních vozů v Brně.

Osmadvacet příspěvků znovu pochází nejen z formule 1, ale i z jiných závodů. Zvláštní pozornost je věnována jezdcům s vozy Porsche, k nimž patří jeden z nejslavnějších rallymanů Björn Waldegaard (1943 - 2014) ze Švédska, první vítěz Interserie Jürgen Neuhaus (ročník 1941), pozdější šéf úspěšných týmů Reinhöld Joest, další účastník Interserie Michel Weber (1938 - 2011), či členové továrního týmu Porsche Rakušan Rudi Lins (ročník 1944, dnes majitel Autohausu Lins v Nüzidersu), anebo Němec Gerhard Koch (1935 - 2010).

Chcete se dozvědět více o historii slavných i zapomenutých závodníků? Čtěte internetový časopis TH Auto, který najdete na těchto stránkách! Dějiny závodů a formule 1 jsou naším koníčkem a v každém čísle přinášíme dosud nezveřejněné materiály.

TOM HYAN

Foto z archivu TH Motormedia


Fotogalerie k článku

F1 a další závodníci (10)
Nejnovější články

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 3 právě vyšlo!

Třetí číslo osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 2 právě vyšlo!

Druhé číslo nového osmého ročníkuTH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více