CAR OF THE YEAR 2012 - SEDM FINALISTŮ

CAR OF THE YEAR 2012 - SEDM FINALISTŮ

COTY 2012

Po změně načasování byl teprve 9. ledna zveřejněn seznam sedmi finalistů pro evropskou volbu Vůz roku 2012...

Prestižní evropská soutěž Car of the Year (COTY) vstupuje do 49. ročníku, letos završí volbu po inflaci nejrůznějších národních i mezinárodních anket Vozů roku až v pondělí 5. března odpoledne, tedy den před zahájením Ženevského mezinárodního autosalonu. Těžká byla volba sedmi finalistů, ještě těžší bude pro každého porotce bodově ohodnotit zvolenou sedmičku, nové automobily totiž k sobě mají výrazně blíže než v minulosti, špatných vozů už většinou není (tedy až na malé výjimky).
Evropská anketa Car of the Year byla první, vznikla v roce 1963 jako nezávislé hodnocení nových automobilů motoristickými novináři, skutečnými odborníky v tomto oboru, z nichž mnozí se stali legendami (např. Paul Frère, Karl Ludvigsen, John Bolster, Bernard Cahier, Gianni Rogliatti, Piet Olyslager, Edouard Seidler, Jabby Crombac, Franco Lini, Reinhardt Seiffert, Mario Poltronieri, Jerry Sloniger a další). Tedy těmi, kteří vozy opravdu testovali, sledovali jejich vývoj a seznamovali se s jejich konstrukcí. Tyto principy platí u COTY dodnes...
Netroufám si předpovídat, kdo zvítězí. Všechny vozy ve finálové sedmičce, tedy Citroën DS5, Fiat Panda, Ford Focus, Opel Ampera/Chevrolet Volt, Range Rover Evoque, Toyota Yaris a Volkswagen Up! jsou bezesporu dobré a výsledek je součtem přidělených bodů. Sedm finalistů vzniklo na základě sedmi nominací každého porotce. Z automobilů, které navrhl český porotce COTY, se do finále nedostaly BMW řady 1 a Hyundai i40.


CAR OF THE YEAR 2012 - Oficiální seznam kandidátů
Audi A6 a Q3, BMW řady 1 a 6, Citroën DS5 a DS4, Fiat Panda, Ford Focus, Honda Civic, Hyundai i40 a Veloster, Chevrolet Aveo a Orlando, Kia Picanto a Rio, Lancia/Chrysler Ypsilon, Lexus GS, Mazda CX-5, Mercedes-Benz třídy B, M a SLK, Opel (Vauxhall) Ampera/Chevrolet Volt, Opel (Vauxhall) Zafira, Peugeot 508 a 3008 HYbrid4, Porsche 911 (991), Range Rover Evoque, Renault Fluence Z.E. a Kangoo Z.E., SsangYong Korando, Toyota Verso S/Subaru Trezia, Toyota Yaris, Volkswagen Up!, Beetle a Jetta.
Pozn. Tučně vyznačeno sedm finalistů

TOM HYAN, člen jury Car of the Year 2012
Foto Tom Hyan a Helena Hyanová


Fotogalerie k článku

2012 CAR OF THE YEAR – SEDM FINALISTŮ
Nejnovější články

TH AUTO číslo 6 právě vyšlo!

Šesté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 5 právě vyšlo!

Páté číslo devátého ročníku TH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více