CABRIO GALLERY OTEVŘENA!

CABRIO GALLERY OTEVŘENA!

Cabrio Gallery v Dobřenicích otevřena!

V sobotu byla slavnostně otevřena expozice sportovních vozů a vozů cabrio československé výroby, kterou vytvořil Pavel Kalina a umístil do zrenovované budovy staré cihelny v Dobřenicích u Hradce Králové...

Pavel Kalina sbírá nejen otevřené automobily značky Škoda, ale má také téměř kompletní sbírku monopostů z Metalexu, řadu sportovních typů od Spartaku po Pickup Freestyle a navíc kuriozní samodělky (auta postavená amatéry na základě škodovek), či unikátní prototypy z Bratislavských automobilových závodů.

Vybrané kousky vystavil v Cabrio Gallery při jejím otevření v sobotu 6. června, ale ponechal i dost prostoru pro pobavení hostů. Cabrio Gallery vznikla v prostorách někdejší cihelny JUDr. Karla Lövensteina, jinak dlouholetého ředitele Škodových závodů v Plzni, který se zasloužil o akvizici automobilky Laurin & Klement plzeňským strojírenským koncernem, a tím ji vlastně zachránil. Pavel Kalina koupil budovu od Karly Katschnerové, dcery Karla Lövensteina, umístil tam větší část své sbírky a kruh se tak tímto uzavřel.

Vznikl zájmový spolek Cabrio Gallery, jehož prezidentem je Pavel Kalina a viceprezidentem Dr. Jiří Pollak, který nejen zachraňuje historii našich vozů pro budoucí generace, ale také šíří odkaz JUDr. Löwensteina, jednoho z nejvýznamnějších průmyslníků první Republiky československé, a propaguje československá vozidla při sportovních a jiných akcích doma i v zahraničí. Od 6. dubna je Cabrio Gallery otevřena každou první sobotu v měsíci pro vážné zájemce a odbornou veřejnost (vstupné se neplatí), po dohodě i jindy (více info na www.cabriogallery.cz). Ke sbírce se ještě vrátíme v internetovém časopise TH Auto, který vychází na těchto stránkách.

TOM HYAN a HELENA HYANOVÁ, Dobřenice (CZ)

Foto Tom Hyan a Helena Hyanová


Fotogalerie k článku

Muzeum Cabrio Gallery
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více