AUTO ROKU 2013 v ČR - ŠEST FINALISTŮ!

AUTO ROKU 2013 v ČR - ŠEST FINALISTŮ!

Auto roku

Sečetli jsme nominace od motoristických novinářů - porotců ankety AUTO ROKU 2013 v České republice, nyní po letech zase jediné ankety tohoto druhu v ČR, a dostali šest finalistů s největším počtem nominací (na pátém místě byla rovnost počtu nominací, proto šest finalistů)!

Byly zvoleny tyto nové automobily (uvedeny v abecedním pořadí):

 

BMW řady 3

Ford B-Max

Mazda CX-5

Mercedes-Benz třídy A

Toyota GT86

Volkswagen Golf

 

Seznam nominovaných vozů Auto roku 2013 v ČR:

Audi A3, Bentley Continental GT V8, BMW řady 3 a 6 Gran Coupé, Citroën C4 Aircross, DS5 a C-Elysée, Dacia Lodgy, Fiat Panda a 500 L, Ford B-Max, Honda Civic a CR-V, Hyundai i30 a Santa Fe, Chevrolet Malibu, Kia Cee´d a Optima, Lexus GS, Mazda CX-5, Mercedes-Benz třídy A, SL a GL, Mitsubishi Outlander, Opel Mokka a Zafira Tourer, Peugeot 208 a 301, Porsche Boxster, Renault Clio, Subaru XV, Seat Toledo, Škoda Rapid, Toyota GT86 a Prius Plus, Volkswagen Golf a Volvo V40

 

Volba byla jednoznačná, šest finalistů bylo určeno jasně, na páté pozici zůstaly dva vozy se shodným počtem nominací. V prvním kole každý porotce nominuje svých pět favoritů, součet nominací pak udává pořadí, z nichž běžně pět vozů s největším počtem nominací postupuje do finále (ale může jich být i více, jak uvedeno výše).

Následuje druhé kolo, kde však porotci už rozdělují body, přičemž každý musí jasně definovat svého vítěze (nesmí přidělit shodný nejvyšší příděl bodů dvěma, či více vozům, což se v minulosti stávalo, ale nyní je tato varianta vyloučena stejně jako v evropské COTY). Každý porotce má k dispozici 25 bodů.

Vyhlášení držitele titulu AUTO ROKU 2013 v ČR proběhne na slavnostním večeru v Praze, pravděpodobně 14. ledna 2013. Tam bude také vyhlášeno pořadí dalších finalistů a zveřejněna příslušná bodová ohodnocení, což podle vzoru evropské soutěže COTY výrazně přispívá k věrohodnosti této prestižní ankety.

TOM HYAN, předseda poroty Auto roku 2013 v ČR (nevolící)

Foto Tom Hyan

 


Fotogalerie k článku

AUTO ROKU 2013 v ČR – ŠEST FINALISTŮ!
Nejnovější články

TH AUTO číslo 4 právě vyšlo!

Čtvrté číslo devátého ročníkuTH Auto 2024právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 3 právě vyšlo!

Třetí číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

TH AUTO číslo 2 právě vyšlo!

Druhé číslo devátého ročníku TH Auto 2024 právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více