33. TANNISTESTEN 2010

33. TANNISTESTEN 2010

Nominované vozy na titul COTY 2011 na pláži v Tannisby

Každoroční testy kandidátů na evropský titul Car of the Year se tentokrát konaly v dánském Tannisby v týdnu od 11. do 18. září 2010…

Jako obvykle se jezdilo v okolí Tannisby (Tverstedu), kde jsou k dispozici jak volné silnice, tak dálnice z Aarhusu na sever Dánska a také letištní plocha v Sindalu. Testy slouží k tomu, aby porotci mohli přímo srovnávat jízdní vlastnosti, charakter a kvalitu jednotlivých automobilů, a to tak, že bezprostředně přesedají z vozu do vozu...

Ve 33. ročníku Tannistesten se poprvé mezi kandidáty objevily dva elektromobily, a dlužno říci, že zejména Nissan Leaf je velkým překvapením. Na silnici se chová jako běžný automobil, je dostatečně dynamický a nabízí velký vnitřní prostor pětimístného interiéru. Kromě toho jsme vyzkoušeli již známý Mitsubishi i-MiEV, a v předpremiéře mimo soutěž také elektromobil Opel Ampera s prodlouženým dojezdem (veze si vlastní elektrárnu na palubě, sestávající z generátoru a malého zážehového motoru, která zaskočí, když se akumulátory vybijí) a futuristický sedan Honda FCX Clarity, u něhož jsou zdrojem elektrické energie vodíkové palivové články.

Pro českého porotce jsou Tannistesten rovněž příležitostí vyzkoušet automobily, za jejichž volant se v České republice dostane jen zřídka, či automobily, na jejichž prezentace nebyl pozván (např. Saab 9-5, Volvo S60 a V60, Porsche Cayenne a 911 Turbo, Suzuki Swift, Nissan Micra a další). Během testování byla upřesněna oficiální nominace kandidátů COTY 2011, kterou tvoří tyto automobily:

Alfa Romeo Giulietta, Audi A1, A7 a A8, BMW řady 5 a nový X3, Chevrolet Spark, Citroën C3/DS3 a C4, Dacia Duster, Fiat Dobló, Ford C-Max/Grand C-Max, Honda CR-Z, Hyundai ix20 a ix35, Jaguar XJ, Jeep Grand Cherokee, Kia Venga a Sportage, Lexus CT200h, Mazda 5, Mercedes-Benz CLS, Mini Countryman, Mitsubishi ASX, Mitsubishi i-MiEV (včetně Citroënu C-Zero a Peugeotu iOn), Nissan Micra, Juke a Leaf, Opel Meriva, Peugeot RCZ, Porsche Cayenne, Renault Fluence, Wind a Latitude, Saab 9-5, Suzuki Swift a Kizashi, Volkswagen Passat, Touareg a Sharan (včetně Seat Alhambra), Volvo S60/V60.

 

Kalendář COTY 2011

13. září - zveřejnění nominací

29. října - uzávěrka prvního kola

2. listopadu - oznámení sedmi finalistů

26. listopadu - uzávěrka druhého kola

29. listopadu - oznámení vítěze COTY 2011

 

TOM HYAN, Tannistesten, 17. září 2010

 


Fotogalerie k článku

TANNISTESTEN 2010
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo (a dvaadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více

TH AUTO číslo 11 právě vyšlo!

Jedenácté číslo (a jedenadevadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023 právě vyšlo! Zavedli... čti více

TH AUTO číslo 10 právě vyšlo!

Desáté číslo (a devadesáté celkově) osmého ročníku TH Auto 2023právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více