33. TANNISTESTEN 2010

33. TANNISTESTEN 2010

Nominované vozy na titul COTY 2011 na pláži v Tannisby

Každoroční testy kandidátů na evropský titul Car of the Year se tentokrát konaly v dánském Tannisby v týdnu od 11. do 18. září 2010…

Jako obvykle se jezdilo v okolí Tannisby (Tverstedu), kde jsou k dispozici jak volné silnice, tak dálnice z Aarhusu na sever Dánska a také letištní plocha v Sindalu. Testy slouží k tomu, aby porotci mohli přímo srovnávat jízdní vlastnosti, charakter a kvalitu jednotlivých automobilů, a to tak, že bezprostředně přesedají z vozu do vozu...

Ve 33. ročníku Tannistesten se poprvé mezi kandidáty objevily dva elektromobily, a dlužno říci, že zejména Nissan Leaf je velkým překvapením. Na silnici se chová jako běžný automobil, je dostatečně dynamický a nabízí velký vnitřní prostor pětimístného interiéru. Kromě toho jsme vyzkoušeli již známý Mitsubishi i-MiEV, a v předpremiéře mimo soutěž také elektromobil Opel Ampera s prodlouženým dojezdem (veze si vlastní elektrárnu na palubě, sestávající z generátoru a malého zážehového motoru, která zaskočí, když se akumulátory vybijí) a futuristický sedan Honda FCX Clarity, u něhož jsou zdrojem elektrické energie vodíkové palivové články.

Pro českého porotce jsou Tannistesten rovněž příležitostí vyzkoušet automobily, za jejichž volant se v České republice dostane jen zřídka, či automobily, na jejichž prezentace nebyl pozván (např. Saab 9-5, Volvo S60 a V60, Porsche Cayenne a 911 Turbo, Suzuki Swift, Nissan Micra a další). Během testování byla upřesněna oficiální nominace kandidátů COTY 2011, kterou tvoří tyto automobily:

Alfa Romeo Giulietta, Audi A1, A7 a A8, BMW řady 5 a nový X3, Chevrolet Spark, Citroën C3/DS3 a C4, Dacia Duster, Fiat Dobló, Ford C-Max/Grand C-Max, Honda CR-Z, Hyundai ix20 a ix35, Jaguar XJ, Jeep Grand Cherokee, Kia Venga a Sportage, Lexus CT200h, Mazda 5, Mercedes-Benz CLS, Mini Countryman, Mitsubishi ASX, Mitsubishi i-MiEV (včetně Citroënu C-Zero a Peugeotu iOn), Nissan Micra, Juke a Leaf, Opel Meriva, Peugeot RCZ, Porsche Cayenne, Renault Fluence, Wind a Latitude, Saab 9-5, Suzuki Swift a Kizashi, Volkswagen Passat, Touareg a Sharan (včetně Seat Alhambra), Volvo S60/V60.

 

Kalendář COTY 2011

13. září - zveřejnění nominací

29. října - uzávěrka prvního kola

2. listopadu - oznámení sedmi finalistů

26. listopadu - uzávěrka druhého kola

29. listopadu - oznámení vítěze COTY 2011

 

TOM HYAN, Tannistesten, 17. září 2010

 


Fotogalerie k článku

TANNISTESTEN 2010
Nejnovější články

TH AUTO číslo 9 právě vyšlo!

Deváté číslo sedmého ročníku TH Auto 2022(a 77. celkově!) právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání... čti více

TH AUTO číslo 8 právě vyšlo!

Osmé číslo sedmého ročníku TH Auto 2022(a 76. celkově!) právě vyšlo! Zavedli jsme vydávání... čti více

TH AUTO číslo 7 právě vyšlo!

Sedmé číslo sedmého ročníku TH Auto 2022(a jubilejní 75. celkově!) právě vyšlo! Zavedli jsme... čti více