ŠKODA KAROQ – premiéra ve Stockholmu!

ŠKODA KAROQ – premiéra ve Stockholmu!

Škoda Karoq poprvé přijíždí na scénu v Artipelagu, je to světová premiéra!

Škoda Auto zahájila ofenzívu SUV, nový Karoq nahrazuje úspěšného Yetiho, ale vstupuje do další dimenze! Je totiž především prostornější než Yeti; využívá koncernovou modulární platformu MQB-A a nejmodernější asistenční systémy s inovativní konektivitou. Navíc u značky Škoda uvádí nejmodernější zážehový čtyřválec 1.5 TSI ACT s vypínáním válců.

Právě pro to všechno se automobilka rozhodla změnit jméno a zdůraznit tak novou cestu. Karoq ještě k tomu zapadá do nové strategie značení SUV Škoda, jež loni zahájil větší Kodiaq. A proč právě Karoq? I toto pojmenování vychází z aljašské tradice, v jazyku Aleutů znamená kaa´raq automobil a ruq zase značí šíp, jaký je ve znaku mladoboleslavské automobilky už od roku 1925...

Velkolepé akce 18. května 2017 nedaleko Stockholmu, při které na scénu galerie moderního umění Artipelag poprvé vyjel nemaskovaný Karoq, se zúčastnily více než čtyři stovky novinářů z celého světa od Finska po Čínu. Jen někteří za sebou měli první testování maskovaných automobilů Karoq uprostřed estonských lesů, pro ostatní to byl první kontakt. Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto, tam zdůraznil program Strategie 2025, k němuž kromě elektromobility patří důsledné rozšiřování nabídky o vozy kategorie SUV, jež se těší velkému zájmu. Werner Eichhorn, člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing, vyzdvihl jednotný systém nových názvů vozů Škoda kategorie SUV. Christian Strube, člen představenstva pro technický vývoj, znovu připomněl komfortnější naladění podvozku než u sesterského typu Seat Ateca, rovněž vyráběného v českých Kvasinách, ale i nejvyspělejší prvky konektivity a nové pohonné jednotky. Karl Neuhold, vedoucí Škoda Design pro exteriéry, barvitě popsal výrazný styl a jednotlivé designové prvky nového automobilu.

O novince přinášíme podrobnější informace v internetovém časopise TH Auto č.6/2017 (červnové číslo), který vychází na těchto stránkách.

TOM HYAN, Stockholm (S)

Foto Tom Hyan


Fotogalerie k článku

ŠKODA KAROQ – premiéra ve Stockholmu
Nejnovější články

FORMULE 1 a další závodníci (8)

Osmá sada osmadvaceti fotografií s autogramy slavných závodníků pochází nejen z formule 1, ale... čti více

PORSCHE 911 CARRERA S + 4S aneb PREMIÉRA OSMÉ GENERACE (992)

Nekonečný příběh legendy Porsche 911 pokračuje po více než milionu vyrobených automobilů, v... čti více

ŠKODA SCALA – PREMIÉRA V TEL AVIVU

Za světovou premiérou nové modelové řady mladoboleslavské automobilky jsme odletěli až do Tel... čti více