PĚT FINALISTŮ !

PĚT FINALISTŮ !

AR_KMNs.JPG

V pondělí 1.listopadu jsme sečetli nominace od plného počtu devětatřiceti porotců ankety AUTO ROKU 2011 v ČR KMN a jako pět finalistů s největším počtem nominací byly zvoleny tyto nové automobily (uvedeny v abecedním pořadí):

ALFA ROMEO Giulietta

BMW řady 5 / 5 GT

DACIA Duster

OPEL Meriva

VOLKSWAGEN Touareg

 

Volba byla jednoznačná, pět finalistů bylo určeno jasně, šestý minul finále o jediný bod. V prvním kole každý porotce nominuje svých pět favoritů, součet nominací pak udává pořadí, z nichž pět vozů s největším počtem nominací postupuje do finále.

Následuje druhé kolo, kde však porotci už rozdělují body, přičemž každý musí jasně definovat svého vítěze (nesmí přidělit shodný nejvyšší příděl bodů dvěma, či více vozům, což se v minulosti stávalo, ale nyní je tato varianta vyloučena stejně jako v evropské COTY).  Každý porotce má k dispozici 25 bodů.

Vyhlášení držitele titulu AUTO ROKU 2011 v ČR KMN proběhne stejně jako loni na slavnostním večeru v Novoměstské radnici v Praze 2, tentokrát 8. prosince 2010. Tam bude také vyhlášeno pořadí dalších finalistů a zveřejněna příslušná bodová ohodnocení, což podle vzoru evropské soutěže COTY výrazně přispívá k věrohodnosti této prestižní ankety.

TOM HYAN, předseda poroty Auto roku KMN 2010

 


Fotogalerie k článku

AR KMN 2011 - finalisti
Nejnovější články

TH AUTO číslo 12 právě vyšlo!

Dvanácté číslo TH Auto 2018 uzavírá náš třetí ročník! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

002 MY LIFE FULL OF CARS: SETKÁNÍ SE SCHNITZEREM

Když jsem se poprvé setkal s panem Herbertem Schnitzerem, tak jsem zdaleka netušil, že si letos... čti více

FORMULE 1 a další závodníci (7)

Sedmá sada osmadvaceti fotografií s autogramy slavných závodníků pochází nejen z formule 1, ale... čti více