FORMULE 1 a další závodníci (14)

FORMULE 1 a další závodníci (14)

Stirling Moss (foto poslal v roce 1974)

Čtrnáctá sada fotografií připomíná Stirlinga Mosse, který letos oslavil devadesáté narozeniny, podobně jako Jackie Stewart osmdesáté. Zajímavé jsou také dopisy, které někteří jezdci poslali společně s podepsanými fotografiemi. Svědčí o jediném, že dříve měli lidé opravdu jiné způsoby, i když byli třeba několikanásobnými mistry světa ve formuli 1...

Osmadvacet příspěvků znovu pochází nejen z formule 1, ale i z jiných velkých závodů. Některé podpisy jsem ulovil na první Velké ceně Maďarska 1986 na Hungaroringu, kde jsem kromě aktivních jezdců F1 potkal Stirlinga Mosse, Dana Gurneye, Jackie Stewarta, Jacka Brabhama, Roba Walkera, Jamese Hunta, Hermanna Langa, Niki Laudu, Alana Reese, Jackie Olivera a mnohé další.

V té době už Stirling Moss patnáct let nezávodil, ale když se objevil v pit lane, tak tribuny skandovaly na jeho počest Stirling, Stirling... a on jim mával... Bylo to působivé, stejně jako jízda Hermanna Langa na předválečném Stříbrném šípu Mercedes-Benz W154 z roku 1939! Na Hungaroringu jsme viděli rovněž Maserati, na kterém kdysi závodil místní László Hartmann (1901 Budapešť - 1938 Tripolis). Bylo to úžasné, v Budapešti jsme tehdy prožili celý týden!

Chcete se dozvědět více o historii slavných i zapomenutých závodníků? Čtěte internetový časopis TH Auto, který najdete na těchto stránkách! Dějiny závodů a formule 1 jsou naším koníčkem a v každém čísle přinášíme dosud nezveřejněné materiály.

TOM HYAN

Foto autor a z archivu TH Motormedia


Fotogalerie k článku

F1 a další závodníci (14)
Nejnovější články

TH AUTO číslo 2 právě vyšlo!

Druhé číslo letošního ročníku TH Auto 2020 je na světě! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více

MY LIFE FULL OF CARS – MAZDA MUSEUM

Japonská Mazda slaví 100 let od založení. Bohatou historii společnosti dokumentuje tovární... čti více

AUTO ROKU V ČR 2020

Vítězství BMW v anketě Auto roku v České republice, to tady ještě nebylo! Podařilo se však to,... čti více