CABRIO GALLERY OTEVŘENA!

CABRIO GALLERY OTEVŘENA!

Cabrio Gallery v Dobřenicích otevřena!

V sobotu byla slavnostně otevřena expozice sportovních vozů a vozů cabrio československé výroby, kterou vytvořil Pavel Kalina a umístil do zrenovované budovy staré cihelny v Dobřenicích u Hradce Králové...

Pavel Kalina sbírá nejen otevřené automobily značky Škoda, ale má také téměř kompletní sbírku monopostů z Metalexu, řadu sportovních typů od Spartaku po Pickup Freestyle a navíc kuriozní samodělky (auta postavená amatéry na základě škodovek), či unikátní prototypy z Bratislavských automobilových závodů.

Vybrané kousky vystavil v Cabrio Gallery při jejím otevření v sobotu 6. června, ale ponechal i dost prostoru pro pobavení hostů. Cabrio Gallery vznikla v prostorách někdejší cihelny JUDr. Karla Lövensteina, jinak dlouholetého ředitele Škodových závodů v Plzni, který se zasloužil o akvizici automobilky Laurin & Klement plzeňským strojírenským koncernem, a tím ji vlastně zachránil. Pavel Kalina koupil budovu od Karly Katschnerové, dcery Karla Lövensteina, umístil tam větší část své sbírky a kruh se tak tímto uzavřel.

Vznikl zájmový spolek Cabrio Gallery, jehož prezidentem je Pavel Kalina a viceprezidentem Dr. Jiří Pollak, který nejen zachraňuje historii našich vozů pro budoucí generace, ale také šíří odkaz JUDr. Löwensteina, jednoho z nejvýznamnějších průmyslníků první Republiky československé, a propaguje československá vozidla při sportovních a jiných akcích doma i v zahraničí. Od 6. dubna je Cabrio Gallery otevřena každou první sobotu v měsíci pro vážné zájemce a odbornou veřejnost (vstupné se neplatí), po dohodě i jindy (více info na www.cabriogallery.cz). Ke sbírce se ještě vrátíme v internetovém časopise TH Auto, který vychází na těchto stránkách.

TOM HYAN a HELENA HYANOVÁ, Dobřenice (CZ)

Foto Tom Hyan a Helena Hyanová


Fotogalerie k článku

Muzeum Cabrio Gallery
Nejnovější články

Za volantem – PORSCHE CAYENNE COUPÉ

Poprvé přichází Cayenne ve třetí generaci s atraktivní verzí Coupé, která je nejen odpovědí na... čti více

Za volantem – ŠKODA SUPERB 2019

Škoda Superb od návratu v roce 2001 zaznamenala 1,3 milionu vyrobených vozů, nyní přichází... čti více

TH AUTO číslo 7 právě vyšlo!

Sedmé číslo letošního ročníku TH Auto 2019 je tady! Zavedli jsme vydávání internetového... čti více